Čaj od sjemenki lubenice za bubrežne kamence

-

Edward Cayce koji je umro davne 1945. godine je svoj život posvetio istraživanju biljnih preparata. U svrhe liječenja je čaj od sjemenki lubenice preporučivao osobama koji su imali bubrežne probleme…

Po njegovim rezultatima čaj od sjemenki lubenice je odličan diuretik i preporučuje se pacijentima koji treba da eliminišu kamenje u bubrezima i urinarnom traktu. Sjemenke sadrže zapanjujuće količine zdravih sastojaka. Nema voća koje bolje gasi žeđ u vrućim ljetnim danima od lubenice. Kako je jako ukusna i korisna mnogi ljudi zanemaruju ili jednostavno nisu svjesni koliko sjemenke lubenice mogu biti korisne za njihovo zdravlje.

- Google oglasi -

Znanstvenici su utvrdili da te male sjajne spice od lubenice sadrže zapanjujuće količine zdravih sastojaka. Posebno snažnog antioksidanta likopena (kojeg inače nalazimo u rajčicama), vitamina B5 i B6. Te esencijalnih aminokiselina i bakra, magnezija, cinka i željeza. Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu pomažu tijelu da se riješi toksina, poboljšavaju zdravlje bubrega, čuvaju krvožilni i živčani sustav, pospješuju metabolizam i imunitet.

Čaj od sjemenki lubenice

Čaj od sjemenki lubenice je vrlo jednostavan za pripremu jer su glavni sastojci zaista dostupni i nadohvat ruke. Sve što vam treba su sjemenke lubenice i voda. Čaj nije štetan i može se piti više puta na dan.

Sastojci:

  • 4 kašike sjemenki lubenice
  • 2 litre vode

Priprema:

- Google oglasi -

Sjemenke lubenice usitniti (može pomoću mlina za kafu). Sjemenke moraju biti svježe (ne sušene). U posudu staviti vodu i dodati sjemenke lubenice. Kada voda prokuha, smanjiti vatru i kuhati 10-ak minuta. Ostaviti da se ohladi i procijediti. Po želji možete dodati šećer, med,limun…

>>5 stvari koje niste znali o lubenici

Lubenica zdravlje

Zbog velike količine vode lubenice se često upotrebljavaju za detoksikaciske procese organizma, jer čisti tijelo od štetnih sastojaka koji se izlučuju urinom, što doprinosi i čišćenju bubrega. Konzumiranje lubenice važno je za očuvanje zdravlja. Naime lubenica sadrži željezo u istoj količini kao i špinat, zbog čega je veoma dobra ako bolujete od anemije. Konzumiranjem lubenice tokom vrućih ljetnih mjeseci pomoći ćete svom tijelu da se osvježi i hidratizuje jer ovo voće sadrži oko 90 % vode. Kako da napravite izvrstan i zdrav sok od lubenice saznajte OVDJE.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Prekinite piti tablete – Limun i topla voda pomažu kod ovih tegoba!

Limun i topla voda ujutro prva je stvar koju...

Lišće opada, dižite imunitet – Vladari novembarske trpeze

Sezonska hrana je hrana koja raste u prirodnim uvjetima....
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas