4 prirodna način da iz svog stana trajno otjerate sve bubašvabe!

-

Postoji dosta izreklamiranih proizvoda u borbi sa ovom napašću, ali većina njih ima određene nedostatke. Bubašvabe nestaju na kratko vrijeme, u kući ostaje neprijatan miris, a hemijski preparati su opasni po zdravlje ljudi i životinja. Postoji više prirodni način kako ukloniti bubasvabe i bubaruse iz kuće, stana, kupatila ili kuhinje koje se više neće vraćati i zagorčavati vam život.

Kako ukloniti bubasvabe

Recept se sastoji u sljedećem:
Uzmite 1 sirovo žumance, naspite u njega 30-50 gr borne kiseline u prahu (boraks ili acidi borici u prahu). Miješate do stvaranja guste smjese. Od ove smjese napravite loptice prečnika oko 1 cm. Sačekate da se osuše (oko sat vremena) i rasporedite ih po cijeloj kući na vidnim mjestima i po ćoškovima.

- Google oglasi -

Posebnu pažnju poklonite kuhinji i kupatilu. Ne zaboravite da mjesta treba da budu vidljiva, ne sa vaše tačke gledišta, već sa tačke gledišta buba. To su površine polica, regala, plakara, kuhinjskih elemenata i svega sto se nalazi iznad vaših očiju.

Atraktivnu kuglicu zamaskiranu bornom kiselinom, bubašvaba neće osjetiti, ali obavezno će joj prići iz radoznalosti. Dodirnuće je svojim brkovima i biće osuđena, ako ne na smrt, onda na pakleni svrab. Neće moći da upozori svoju braću, i ne samo zato što njihova komunikacija nije dostigla visoki stepen razvoja, već zato što buba nije u stanju da poveže lijepu privlačnu lopticu sa posljedičnim patnjama.

Ovakve loptice su bezopasne za ljude i kućne ljubimce, zato ih možete bezbjedno stavljati po kući ili stanu u kojem borave.

Dakle, lopticama će prilaziti sve više novih i zdravih buba, a odlaziti smrtno oboljele. Štaviše, takva bubašvaba je u stanju da zarazi zdravog kolegu u kontaktu sa njim.

- Google oglasi -

>>Kako ukloniti žohare iz kuće saznajte OVDJE

Ispočetka će vam izgledati kako bubašvabe nije briga za vaše trikove, kako se mirno kreću po vašim lopticama i ne osjećaju nikakvu nelagodnost. Ali, poslije 3-4 nedjelje ćete svaki dan čistiti ogromnu količinu mrtvih buba (naravno ako ste ih imali mnogo). Poslije toga bube nestaju! Da li zauvijek? Ako se poslije 6 mjeseci pojave ponovo, znači ženke (ili samo jedna) su uspjele da polože jaja i izlegle su se nove generacije. Metoda borbe je – ista.

Ponekad bubašvabe mogu dotrčati od komšija, gdje su pokušavali da ih otruju. Ako su vaše loptice na mjestu, ne sekirajte se, kako su dotrčale, tako će mahnito i pobjeći.

Borna kiselina nije otrovna, služi za dezinfekciju, 3% borne kiseline je acidi borici, rastvor za ispiranje oka. Ako ne pronađete bornu kiselinu u prahu, koristite 3%-ni rastvor borne kiseline, koji se prodaje u svakoj apoteci po izuzetno povoljnoj cijeni.

Borna kiselina protiv bubasvaba

Bornu kiselinu možete koristiti tako što ćete napraviti smjesu od 3 kašičice borne kiseline, 3 kašičice šećera i 3 kašičice vode. Ovu smjesu stavite na dno tegle, a teglu bez poklopca strateški postavite na mjesto gdje ste primijetili gust promet bubašvaba. Bubašvabe će ulaziti i izlaziti iz tegle, a svaki insekt koji je došao u kontakt sa smjesom će na kraju dehidrirati i uginuti.

Prirodna sredstva protiv bubasvaba

Bubasvabe možete otjerati uz pomoć prirodni sredstava tako što čete pomješati dvije kašikice sode bikarbone, dvije kašikice brašna i dvije kašikice šećera. Ovu mješavinu pospite po mjestima kao što su kuhinja, kupatilo ili ispred ulaza u kuću ili stan.

Sirce protiv bubasvaba
Ocat ili sirće stavite u bocu s raspršivačem i pospite bilo gdje kad primijetite žohara. Stavite u pukotine ili bilo koje drugo područje gdje mislite da bi žohari i drugi kukci mogli biti unutar vašeg doma. Ocat možete poprskati bilo gdje, čak i u kuhinji, bez grižnje savjesti.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Znate li zašto vas komarci “vole” više od drugih?

Vjerovatno do sada niste znali da su komarci najsmrtonosniji...

Prirodni sok koji liječi najopasnije tumore

Sok egzotične gorke dinje Momordice charantije može da potisne...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas