Najefikasniji prirodni lijekovi protiv želučani tegoba

-

Da biste riješili probleme u želucu i probavnom traktu, ne morate piti tablete. Upotrijebite prirodni lijek za želudac jer priroda ima riješenje za sve probleme i na taj način pobijedite bol.

Pripravci koji mogu trenutno olakšati bol u želucu uključuju kim, čaj od kamilice i metvice, topli oblog od riže, a korisno je i žvakati svježu metvicu.

- Google oglasi -

Ovo je problem na koji možete utjecati sami, promjenom navika i načina prehrane, izbjegavanjem namirnica koje nadražuju želudac te prirodnim lijekovima koji smiruju kiselinu u želucu i uravnotežuju probavne sokove. Ljudi s čestim bolovima u želucu trebali bi izbjegavati pšenicu, kukuruz, raž i druge glutene na bazi žitarica.

Prirodni lijek za želudac

Soda bikarbona za želudac pomaže eliminirati plinove i balansirati pH želuca – Ne trebate skupe praške za ublažavanje žgaravice i problema s probavom. Pomiješate jednu do dvije žličice sode bikarbone u šoljici mlake vode i popijte. Ova kombinacija pomaže eliminirati plinove i balansirati pH želuca. No sodu ne smijete koristiti dugo i u velikim količinama, jer može biti toksična.

Topli oblog od riže – Toplina je jedan od najboljih načina da smirite bol u želucu, pogotovo grčeve. Dovoljna je stara čarapa bez rupica, koju ste napunili s nešto sirove riže. Stavite je na minutu u mikrovalnu, provjerite da nije prevruća i držite na želucu. Umjesto riže možete koristiti laneno sjeme, koje se bolje zagrijava i dulje drži toplinu, no pazite da se ne opečete.


Jabučni ocat – Koristi se kao prirodni čistač ili kao antiseptik, ali može se koristiti i kao pomoć za probleme s probavom, jer pomaže apsorbirati hranjive tvari i ublažiti bol u želucu. Stavite nekoliko žličica u čašu hladne ili tople vode. Da bi se apsorbirale hranjive tvari, pijte prije obroka. No, koristite isključivo jabučni ocat, ne neke druge vrste.

- Google oglasi -

Crni papar za želudac – Najbolji prirodni lijek za bolove u želucu, probavne probleme, pa čak i artritis.
Sadrži piperin koji se smatra analgetikom, a povećava i apsorpciju hranjivih tvari u organizmu. Svježe samljeveni crni papar dodajte svom ručku ili večeri kako biste bili sigurni da dobivate maksimum korisnih tvari iz njega.

Čajevi za želudac

Čaj od mente umiruje želudac – Metvica odličan je lijek protiv grčeva i bolova u crijevima jer sadrži mentol i menton koji prirodno opuštaju. Jednu čajnu žličicu sušene mente u listićima preliti sa 200 mililitara vruće vode. Pustite da tako odstoji 10 minuta, procijedite tekućinu i pijte taj čaj tri puta dnevno između obroka.

čaj od đumbira

Čaj od đumbira pravi je melem za želudac i crijeva. Đumbir ima vrlo umirujuće djelovanje na sve organe, posebno na probavni trakt. Oni koji pate od sindroma iritabilnog crijeva sa simptomima nadutosti mogu popiti đumbir prokuhan u vreloj vodi. Takav napitak najbolje je popiti ujutro na prazan želudac jer će poboljšati rad crijeva.

Čaj od kantariona za želudac

Kantarion se u našem narodu smatra kao najbolji prirodni lijek za želudac. Čaj od kantariona se koristi za crijevne parazite, probleme u menopauzi, za PMS, za smirenje, a između ostalog odličan je čaj za želudac. Ono što je najveća vrlina ove biljke je da djeluje sasvim umirujuće na tijelo. U šolju za čaj sipajte dvije kašičice osušenog kantariona (cvjetovi i listovi). To preliti ključalom vodom, poklopite i ostavite da stoji desetak minuta. Potom procijedite i pijte. Ako želite, u čaj možete dodati kašičicu meda.

Čaj od slatkog korijena (sladič) – Čaj za želudac od slatkog korijena ima posebna anti upalna dejstva što ga čini veoma dobrim izborom ako imate bolove i osjećaj pečenja u stomaku zbog čira na želucu ili dvanaestopalačnom crijevu. Ovaj čaj će vam umanjiti bolove koji nastaju od ovih iritacija. Čaj od slatkog korijena se pravi tako što se u 250 ml vrele vode doda od 1 do 5 grama osušene biljke. Sami odredite količinu koja će vam odgovarati. Za najbolje rezultate, pijte ovaj čaj za želudačnu kiselinu 3 puta dnevno, prije obroka. Preporučuje se da se ovaj čaj pije do nedjelju dana uzastopno, a nakon toga pravite pauzu od tri nedjelje.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Cijelo zrno žitarica i riba sprječavaju astmu

Kod djece koja jedu veću količinu proizvoda od cijelog...

Kako srce radi? Gdje se nalazi? Za što služi?

Srce je glavni pokretač krvotoka. Gdje se nalazi srce?...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas