Čišćenje bubrega na stare načine ruske narodne medicine

-

Čišćenje bubrega jelovim uljem je najprostiji i najefikasniji način čišćenja bubrega… Sastoji se iz dvije uzastopne etape: jednu nedjelju piju se diuretici, a sljedeće nedjelje njima se dodaje 5 kapi jelovog ulja i sve to pije se 3 puta dnevno, na 30 minuta prije jela.

Čim se u mokraći pojavi talog (obično 3-4 dana), počnite primjenjivati dopunske preporuke za izbacivanje kamenja i pijeska kroz mokraćne kanale.

- Google oglasi -

Poslije dvije nedjelje čišćenja odmorite organizam (1-2 nedjelje) i ponovite istu kuru liječenja, i dalje ponavljajte sve dotle, dok ne postignete željeni rezultat.

Upozorenje: Smjesu diuretika i jelovog ulja treba piti kroz slamčicu, jer može da rastvori emajl na zubima! Neki ljudi sipaju ga u kapsule od lijekova i gutaju.

Čišćenje bubrega prirodnim putem

U 50-70 grama svježe mokraće rastvoriti 5 kapi jelovog ulja. Zatim 1-2 minuta snažno mućkati da se sve dobro izmiješa i popiti u jednom gutljaju.

Obratite pažnju da smjesa ne dodiruje zube. Možete piti i kroz slamčicu. Da bi zaštitili zube, prethodno možete isprati usta biljnim uljem. Smjesu mokraće sa jelovim uljem piti 3 puta dnevno 15-20 minuta prije jela.

- Google oglasi -

Kura liječenja traje od 5 do 7 dana. Poslje pauze od 2-3 dana ponoviti kuru. Tako sprovesti od 2 do 5 kura. Po potrebi možete ponoviti poslje 1-2 mjeseca.

Bubrežna kolika: Kada kamen krene iz bubrega, Šta uraditi i Kako ublažiti bolove?

Čišćenje bubrega sjemenom lana

Ovo je sredstvo za čišćenje bubrega kojeg su višestruko provjerili ruski seoski ljekari. Uzeti kafenu kašičicu sjemena lana na čašu vode i skuhati. Dva dana piti po pola čaše odvara od sjemena lana, svakog drugog sata.

Pošto je odvar od lana dosta gust, prije uzimanja treba ga razblažiti toplom vodom (poželjno je da se voda prethodno magnetiše – bolje čisti). Ukoliko vam se učini da odvar od lana ima neprijatan ukus, možete u njega dodati limunov sok.

Jednostavno čišćenje bubrega odvarom od trava

Pripremite odvar od troskota, listova breze i isitnjenih plodova šipka. Po 2-3 supene kašike svake komponente sipajte u litarsku teglu. Sadržaj prelijte ključalom vodom, teglu zatvorite i postavite je u lonac sa ključalom vodom, a ispod nje stavite neku tkaninu.

Lonac držite na slaboj vatri 15-20 minuta, skinite sa vatre i ostavite da odstoji. Uvečer popiti 2 čaše kao čaj, a u preostalom odvaru rastvoriti dvije supene kašike soli i u tom rastvoru natopiti vunenu tkaninu.

Tkaninu ocijediti i duž cijelih leđa staviti kao zagrijavajuću oblogu. Dopunski na dio tijela oko bubrega staviti grijalicu (termofor). Oblogu držati preko noći. U početku mokraća može da vam bude mutna, a zatim će postati prozračna i čista.

Četiri skrivena neprijatelja bubrega

Istovremeno će se čistiti zglobovi i kičma, prestaju bolovi, očisti će se svaka ćelija organizma. S obzirom da su komponente ekstrakta neškodljive, primjenjujte ekstrakt dok ne postignete željeni rezultat – to jest čistu mokraću.

Čišćenje bubrega pomoću lubenice

Ta prijatna terapija čišćenja primjenjuje se ljeti, u sezoni lubenica. Treba stvoriti zalihe lubenica i hljeba od proklijale pšenice.

Želite da jedete – lubenica, želite da pijete – lubenica, mnogo ste gladni – lubenica sa hljebom.!
Za vrijeme čišćenja poželjno je prisustvo ukućana, zbog toga, što će vam možda biti potrebna pomoć kada počne da izlazi pijesak i kamenčići. Ko ima slabo srce, treba unaprijed da pripremi korvalol, validol, nišador (amonijak). Poželjno je stalno primjenjivati kupku sa toplom vodom i pripremljenim odvarom od trava.

Zapamtite, to je mala operacija bez noža. Tu terapiju čišćenja možete kombinovati sa drugim sredstvima za čišćenje organizma od kamena: pijenjem svježe iscjeđenih sokova, fizičkim vježbama i drugim. Takvo čišćenje traje 2-3 nedjelje do postizanja zadovoljavajućih rezultata.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Matičnjak je blagotvoran za dojilje

Matičnjak smiruje živce i nagle promjene raspoloženja rodilja. Dvostruka korist...

Hemoterapija odlazi u povjest

Nadu pruža najnoviji lijek “ibrutinib” koji pacijcntu s hroničnom...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas